روغن شتر مرغ

روغن شتر مرغ Pro Life

تحت نظارت شرکت آلمانی Clivent -LAB

روغن شترمرغ قابل استفاده برای کلیه سنین بوده

و استفاده از آن محدودیت سنی نداردرژیم غذایی برای لاغری در یک ماه

رژیم غذایی برای لاغری در یک ماه
.
.

http://img.tebyan.net/big/1387/12/106215476167132208721472283518912624215555.jpg

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی ‌شاپور اهواز گفت: بیشتر افراد در تعطیلات نوروز یک تا ۴ کیلوگرم چاق‌تر می‌شوند که در صورت رعایت رژیم غذایی مناسب، می‌توان در بازه زمانی یک ماهه پس از تعطیلات، این اضافه وزن را کم کرد.

دکتر مجید کاراندیش در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا منطقه خوزستان، اظهار کرد: برخی آداب و رسوم موجود در فرهنگ ایرانی بر وزن بدن افراد تاثیر مستقیم دارد و مصرف بی‌رویه آجیل و انواع شیرینی‌ در تعطیلات نوروز که با کاهش تحرک همراه است نیز یکی از عواملی است که موجب افزایش وزن می‌شود.
وی افزود: در تعطیلات نوروز، عادت تغذیه‌ای افراد از حالت عادی و استاندارد خارج می‌شود که این موضوع می‌تواند عوارضی را در پی داشته باشد. در تعطیلات نوروز مدارس، ادارات و مراکز ورزشی تعطیل هستند و تحرک افراد به شدت کاهش می‌یابد. این در حالی است که نوع تغذیه تغییر می‌کند و بیشتر افراد به مصرف آجیل و شیرینی متمایل می‌شوند به همین دلیل معمولا با یک تا ۴ کیلوگرم اضافه وزن مواجه می‌شوند.
کاراندیش تصریح کرد: به افرادی که در تعطیلات نوروز با افزایش وزن مواجه شده‌اند توصیه می‌شود در بازه‌ زمانی یک ماهه مواد غذایی کم‌ کالری مصرف کنند تا وزن بدن آنها متعادل شود. در رژیم غذایی کم ‌کالری، مواد مغذی مورد نیاز به بدن می‌رسد، ولی میزان انرژی دریافتی از مواد غذایی کمتر از نیاز بدن است و به این ترتیب اضافه وزن به تدریج کاهش می‌یابد.
این متخصص تغذیه خاطرنشان کرد: در رژیم غذایی کم‌ کالری از میوه‌ها، سبزیجات، لبنیات، گوشت، نان و غلات به میزان مورد نیاز بدن استفاده می‌شود، ولی چربی‌ها در این رژیم جایی ندارند و به این ترتیب انرژی دریافت شده از مواد غذایی، ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری کمتر از نیاز بدن است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با تاکید بر مضر بودن رژیم غذایی خودسرانه و کم‌ خوری، ادامه داد: کم‌ خوری حتی اگر موجب کاهش وزن شود، مضر است و به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. کم‌ خوری دارای عوارض نامناسبی بر پوست، مو و دستگاه گوارش است.
وی با بیان اینکه استعداد ژنتیکی در بروز چاقی غیرقابل انکار است، تاکید کرد: در میان مواد غذایی، چربی‌ها از میزان کالری بیشتری برخوردارند و به همین دلیل افرادی که مستعد چاقی هستند باید در مصرف چربی‌ها پرهیز کنند.
منبع: تازه های روز

برچسب :

۳ جواب به 'رژیم غذایی برای لاغری در یک ماه'

  1. اسفند ۴, ۱۳۹۰ در ۸:۳۴ ق.ظ
    marzieh68
  2. اسفند ۴, ۱۳۹۰ در ۸:۴۲ ق.ظ
    marzieh68
  3. شهریور ۱, ۱۳۹۱ در ۵:۳۹ ق.ظ
    shadi

پاسخ