روغن شتر مرغ

روغن شتر مرغ Pro Life

تحت نظارت شرکت آلمانی Clivent -LAB

روغن شترمرغ قابل استفاده برای کلیه سنین بوده

و استفاده از آن محدودیت سنی نداردانواع میوه‌های آلرژی زا

میوه‌های آلرژی‌زا

طواف در توضیح چگونگی درمان آسم اظهار کرد: سیستم درمانی بیماری آسم به درمان بیمارهای آلرژیک شبیه است و پس از انجام تست‌های مربوطه، چگونگی وضعیت بیمار و انتخاب نوع درمان برای بهبود وی مشخص می‌شود.

مدیرعامل کلینیک آلرژی تهران با اشاره به تاثیر گرده گیاهان در تشدید بیماری آلرژی گفت: شهر تهران که به شهر چنارها شهرت دارد از اواخر اسفند تا پایان اردیبهشت ماه شاهد گرده افشانی درختان چنار است که می تواند باعث بروز و تشدید آلرژی فصلی شود.

دکتر محمد طواف ایسنا در این زمینه اظهار کرد: در هر اقلیم با توجه به شرایط آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد، گیاهانی پرورش می‌یابند که گرده افشانی‌شان به ویژه در فصل بهار باعث بروز و تشدید آلرژی فصلی یا همان تب بهاره می‌شود.

وی، آلاینده‌های دیگری را نیز در تشدید این بیماری موثر دانست و افزود: قارچ‌های معلق در هوا که در آب و هوای مرطوب مانند کناره‌های دریا بیشتر از محیط خشک وجود دارند، انواع بوها به دلیل تحریک مخاط، کربن منواکسید و منواکسید ازت ناشی از سوخت بنزین باعث تحریک دستگاه تنفسی این بیماران می‌شوند.

وی ادامه داد: شیوع ویروس سرماخوردگی به ویژه درفصل زمستان، تغییرات دمایی و داشتن سابقه عفونت دستگاه تنفسی در افراد مسن باعث تکرار و برگشت آلرژی می‌شود.

این فوق تخصص آلرژی در خصوص روند درمانی این بیماری اظهار کرد: انجام تست‌های پوستی آلرژی ضمن شناخت نوع آلرژن، شدت حساسیت را نیز مشخص می‌کند که در تنظیم مقادیر و غلظت واکسن بیمار موثر است. در جریان تست‌ها، مقدار خیلی کمی از مواد آلرژن مختلف را روی پوست قرار داده و پس از زمان معین شدت حساسیت بیمار را نسبت به ماده تحریک کننده تعیین می‌سازند.

دکتر طواف افزود: حداقل طول دوره درمان در کلینیک سه ماه است و در نهایت کامل شدن این پروسه سه تا چهار سال به طول می‌انجامد چرا که آلرژن یا همان واکسن، طبق ضوابط تخصصی به بیمار تزریق می‌شود تا آرام آرام سطح دفاع بدن وی در مقابل آن ماده آلرژی‌زا بالا برود و نوعی مصونیت پیدا کند.

مدیرعامل کلینیک فوق تخصصی آلرژی تهران گفت: یکی از مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد تهیه آلرژن‌هاست. مشکل دیگر گران قیمت بودن دارو و تحت پوشش نبودشان از سوی بیمه‌ها است. به عنوان مثال یکی از مراجعان ما به کلینیک پس از ارائه نسخه خود به یکی از مراکز بیمه از حدود ۱۵۰ هزار تومان هزینه دارو، ده هزار تومان از آن را دریافت کرده بود. پزشک باید مجاز باشد که براساس تجربه و عملش مناسبترین راه درمان را انتخاب کند و به قیمت داروها برای بیمارش که شاید توان مالی بالایی نداشته باشد فکر نکند و از طرف دیگر هزینه‌های سنگینی درمان به بیمار تحمیل نشود.

وی با بیان این که اقدام داروخانه‌ها در خصوص ارائه داروها از جمله معضلات دیگری است که با آن مواجهیم  گفت: متاسفانه داروخانه‌های ما به جای برخی از داروهایی که تجویز شده است داروهای مشابه به بیمار می‌دهند که به علت عدم بهبودی باعث بدنام شدن پزشک نیز می‌شود.

این فوق تخصص آلرژی درباره بیماری آسم نیز عنوان کرد: آسم یک بیماری آلرژی دستگاه تنفس است. دستگاه تنفس شامل مخاط بینی، سینوس‌ها، حلق، حنجره، پایه حنجره، برونش و ریه می‌شود. غیر از بینی، سینوس‌ و حنجره که در سر قرار دارند بقیه این اعضا در داخل بدن هستند اما چون تمام مخاط‌هایی که از بینی شروع می‌شوند تا مخاط ریه از یک جنس آفریده شده‌اند زمانی که مخاط بینی حساس باشد احتمال این که یک فرد به آسم مبتلا شود همیشه وجود خواهد داشت.

وی ادامه داد: آسم یک بیماری پیشرونده بوده و ممکن است گاهی متوقف شود. بعضی افراد بر اثر تحریک و عفونت‌های مختلفی که مرتب برونشیت می‌کنند دچار بیماری آسم می‌شوند.

طواف در توضیح چگونگی درمان آسم اظهار کرد: سیستم درمانی بیماری آسم به درمان بیمارهای آلرژیک شبیه است و پس از انجام تست‌های مربوطه، چگونگی وضعیت بیمار و انتخاب نوع درمان برای بهبود وی مشخص می‌شود.

مدیرعامل کلینیک فوق تخصصی آلرژی تهران به آلرژی‌های ناشی از مواد غذایی نیز اشاره کرد و گفت: هیچ راه درمان تخصصی در آلرژی‌هایی که حذف ماده حساسیت زا در آن امکان‌پذیر است وجود ندارد. به عبارت دیگر اجتناب از مواد حساسیت زا اساسی‌ترین راه درمان در این نوع آلرژی است. به عنوان مثال افرادی وجود دارند که با دست زدن به کیوی دچار خارش در تمام بدن می‌شوند. میوه‌هایی نظیر خربزه، انگور، توت فرنگی و گردو هم با درجات متفاوتی افراد مستعد را دچار تظاهرات آلرژیک می‌کند.

وی در پایان اضافه کرد: باید این باور در اذهان اصلاح شود که بیماریهای آلرژیک در مدت زمان کوتاه به طور کامل درمان می‌شوند، بلکه آلرژی یک بیماری ارثی است و بیماری ارثی پاک شدنی نیست و وظیفه ما به عنوان پزشک بالا بردن سطح دفاعی بدن نسبت به آن چیزی است که حساسیت دارد.

منبع: عصر ایران


برچسب :

پاسخ