روغن شتر مرغ

روغن شتر مرغ Pro Life

تحت نظارت شرکت آلمانی Clivent -LAB

روغن شترمرغ قابل استفاده برای کلیه سنین بوده

و استفاده از آن محدودیت سنی نداردطرح تعطیلی پنج‌شنبه‌ها در مدارس راهنمایی و دبیرستان

بررسی تعطیلی ۵شنبه ها برای راهنمایی و دبیرستان

جالب اینکه وزیر آموزش و پرورش دراین باره گفته است: “بر اساس نظرسنجی صورت گرفته ۸۰ درصد و بر اساس کار مطالعاتی که یک استاد دانشگاه انجام داده است، ۷۸ درصد مردم موافق طرح تعطیلی روز پنج‌شنبه‌های مدارس ابتدایی هستند.”


وزیر آموزش و پرورش از احتمال تعطیلی راهنمایی و دبیرستان در روزهای ۵شنبه خبر داده است، اما عباسپور می گوید مجلس با تعطیلی دبستان ها هم مخالف است، چه برسد به بقیه مقاطع تحصیلی.

تعطیلی اختیاری ۵ شنبه های دبستان ها، در دو سه ماه پایانی سال تحصیلی ۹۰-۸۹ هرچند با مخالفت های کارشناسان غیردولتی مواجه شده است، اما وزیر آموزش و پرورش می گوید شاید راهنمایی و دبیرستان هم روزهای ۵شنبه تعطیل شوند.

حمیدرضا حاجی بابایی، در یک برنامه تلویزیونی درپاسخ به شوخی مجری که گفت دانش‌آموزان راهنمایی و دبیرستان هم بدشان نمی‌آید روزهای پنج شنبه تعطیل باشند، گفت: “بدمان نمی‌آید که تعطیلی پنج‌شنبه‌ راهنمایی و دبیرستان‌ها را کارشناسی کنیم.”

اما این سوی ماجرا، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هنوز تعطیلی ۵شنبه های دبستان ها را هضم نکرده است.

علی علاسپور تهرانی، رییس کمیسیون دراین باره به خبرآنلاین می گوید: “گفتند ۷۰ درصد معلمان با تعطیلی ۵شنبه ها موافقند. ما می گوییم خب اگر معلمان ۳ روز کار کنند، که بیشتر خوشحال می شوند. اصلا تعطیل کنید، همه خوشحال شوند!”

جالب اینکه وزیر آموزش و پرورش دراین باره گفته است: “بر اساس نظرسنجی صورت گرفته ۸۰ درصد و بر اساس کار مطالعاتی که یک استاد دانشگاه انجام داده است، ۷۸ درصد مردم موافق طرح تعطیلی روز پنج‌شنبه‌های مدارس ابتدایی هستند.”

به عقیده عباسپور، دانش آموزان در هر رده سنی، نمی توانند ۴ ساعت کلاس فشرده در مدرسه باشند: “بحث این است که بچه ها کشش ندارند این همه در مدرسه باشند. بچه ها اغلب، صبحانه مناسبی نمی خورند، چون صبح زود به مدرسه می شوند، معمولا خواب آلوده هستند. به همین دلیل نمی شود خیلی فشرده آنها در کلاس نگه داشت و هیچ ساعت تفریحی هم برایشان قائل نبود.”

وزیر آموزش و پرورش و دیگر مسوولان این وزارتخانه می گویند بعد از بررسی نظام آموزشی کشورهای دیگر، چنین تصمیمی گرفته اند. اما رییس کمیسیون آموزش در پاسخ، استانداردهای فضای آموزشی ایران را ناکافی برای تعطیل شدن یک روز کاری می داند: “مدارس در خارج از کشور، تا ۴ بعد از ظهر فعالیت می کنند. ساعتی برای ورزش دارند و زمانی مناسب برای استراحت. خوراک مناسب هم دارند. این نیست که در ۵ روز فشرده درس بخواند تا اینکه ۵شنبه تعطیل شود.”

به گفته عباسپور تهرانی، اختیارات شواری عالی آموزش و پرورش در حد تعطیلی یک روز هفته هست، اما مجلس به دلایل کارشناسی، با این تعطیلی مخالف است: “ما هنوز قانع نشدیم که مزایای این طرح بیش از معایبش است. الان هم که تامل می کنیم، می خواهیم ببینیم نتایج این تعطیلی چیست. در چندین بازدیدی که داشتیم، مسوولان مدارس درباره عواقب آن اظهار نگرانی می کردند. در واقع این نیست که همه موافق باشند.»

پیش از این، نورالله حیدری دسنایی، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هم با تعطیلی پنج شنبه های دبستان ها مخالفت کرده بود.

منبع: عصر ایران


برچسب :

پاسخ