روغن شتر مرغ

روغن شتر مرغ Pro Life

تحت نظارت شرکت آلمانی Clivent -LAB

روغن شترمرغ قابل استفاده برای کلیه سنین بوده

و استفاده از آن محدودیت سنی نداردتغذیه در شب و روز کنکور

تغذیه در شب و روز کنکور

.

برنا:تاکنون سلسله یادداشت‌هایی را درباره نوع و روش تغذیه در روزهای آماده‌سازی کنکور نگاشتیم اما با نزدیک شدن به روز موعود بهتر آن دیدیم تا به شیوه تغذیه در شب و روز آزمون بپردازیم.

پیش از همه چیز باید بگوییم که در هنگام مطالعه و فعالیت ذهنی از خوردن غذا بپرهیزید و همان‌گونه که بر اهمیت داشتن برنامه غذایی تاکید شد، برای خوردن غذا زمان به‌خصوصی را در نظر بگیرید، زیرا با این کار به شکلی مقطعی قندخون کاهش می‌یابد و فرد دچار بی‌حالی می‌شود.

کاوش‌های محققان نشان داده است که شب امتحان، غذاهای نشاسته‌داری مانند نان، برنج و ماکارانی بر بهبود و ارتقا کیفیت خواب، تاثیر بسزایی دارد. همچنین برای مقابله با استرس شب آزمون، برخی از سبزیجات مانند ریحان، نعنا، کاهو به همراه سیب مفید هستند.

همچنین کارشناسان تغذیه به داوطلبان توصیه می‌کنند درصورتی که دچار استرس و اضطراب بسیاری هستند و نمی‌توانند صبحانه مفصلی میل کنند، از خوردنی‌هایی مانند؛ موز و کشمش استفاده کنند. همچنین توصیه می‌شود که صبح روز امتحان برای افزایش کارایی مغز از تغذیه‌هایی مانند؛ تخم‌ مرغ، نان سنگک یا نان بربری با عسل یا پنیر که حاوی درصد بالایی از پروتئین یا فیبر هستند، استفاده شود.

گردو به علت مقدار بالای انرژی و فسفر می‌تواند بسیار مفید باشد، همچنین سایر مغزها مانند پسته و بادام نیز برای بی اشتهایی روز آزمون مثمر ثمر است.

در صبح روز آزمون نیز خوردن خوراک عدسی به آرامش در طول کنکور کمک خواهد کرد. همچنین استفاده از عسل موجب کاهش میزان استرس و اضطراب می‌شود.

منبع: پرشین لود


برچسب :

پاسخ